Záměna pohlaví na Internetu a jak to vidím já…

Před chvílí jsem si přečetl článek Gender swapping: změna pohlaví na Internetu publikovaný na Lupě.O co vlastně jde? Gender swapping je vědomá záměna pohlaví na internetu.

Co vede muže k tomu, aby se vydával za ženu? Či naopak ženu, aby se prohlašovala za muže? Co si lze o nich pomyslet? Je to snad forma zábavy?

Odpověď na mé otázky jsem v článku sic našel, ale pořád mi něco nehrálo. Chápu, tvor vydávající se za druhé pohlaví v jedné z forem chatu je úchyl komentující si své pohnutky tím, že poznává druhé pohlaví zevnitř. (A nepoznává náhodou své pohlaví zvenčí?)

Zatímco ve… A pak mně to došlo! I já se „vydávám“ za druhé pohlaví! A konám tak vědomě!

Ano, když si mám na začátku hry vybrat mezi ženou a mužem, řekněme elfkou a elfem, vybírám si JI. Proč? Jsem zavrženíhodný?

Ne, jednám tak z biologického hlediska. Každý člověčí jedinec se rád kouká na zástupce opačného pohlaví (pokud není jiný). My muži rádi pokukujeme po krásných, ale i chytrých 😉 , štíhlých či hubených, blonďatých a nebo rusovlasých. Ženy také sem tam mrknou po svalnatém sportovci, či jiném lvu salónů.

Tak to vždy bylo a nevím, proč by tomu mělo být jinak v počítačových hrách.

Stručně a jasně: Nevím jak vy, ale raději se budu celou hru koukat na krásnej zadek elfky, než na pro mě absolutně nepřitažlivé pozadí elfa.


komentářů 8

  1. 16. 8. 2008

    Hmm… Že bych se na internetu začal vyskytovat jako žena?

  2. 16. 8. 2008

    No, tak to zaplať pánbůh, že nehraju hry, protože bych jinak asi začal pochybovat o své osobnosti:).

  3. Eva Mudráková
    18. 8. 2008

    Tak teda tenhle design je opravdu síla, nechceš sem hodit nějaké další obrázky? Hau…

  4. 18. 8. 2008

    Jaké myslíš Evčo? „Flickrové“, či náhledy k článkům?

  5. Eva Mudráková
    18. 8. 2008

    Na vstupní stránce je to děs! Nezlob se, bylo to myšleno s nadsázkou, tam se nikdo nevyzná, chce to systém.

  6. 19. 8. 2008

    Jedna z prvních reakcí na můj předchozí design byla „a kde jsou obrázky?“. Zapřemýšlel jsem nad tím a přes prázdniny dal dohromady toto. Prozatím jsem s výsledkem vnitřně spokojen, ale to se může samozřejmně za pár týdnů změnit. (Vyčkej času, třeba uvidíš něco „hezčího“ 😉 )

    PS: Hau znamená indiánsky „domluvil jsem“

  7. keli
    27. 8. 2008

    V jakém programu tvoříš stránky? Děkuji za odpověď..Super!!

  8. 28. 8. 2008

    pro Keliho: Většinou si hledám předtvořené témata a ty pak upravuji k obrazu svému. Když dělám něco složitějšího, používám PSPad, ale stačí mi i klasický poznámkový blok.

    Pokud potřebuješ něco jednodušího, koukni se na nějaký wysiwyg editor – http://www.stahuj.centrum.cz/vyvojove_nastroje/www-tvorba/wysiwyg_editory/

Máš co říct?